postheadericon Святкове відкриття експериментально-дослідного енергетичного блоку

Питання підвищення енергоефективності в господарському і комунальному комплексі набуває усе більшої ваги. Використання відходів деревини та вирощування енергетичних лісів стає напрямком державної енергетичної стратегії. На часі використання відходів харчових підприємств таких як на спиртзаводах – барда, пивзаводах – дробина, мають достатньо високу теплоенергетичну цінність і дозволяють при опалюванні замінювати до 70% енергоспоживання підприємства.
Особлива увага приділяється розробці та науковому обґрунтуванню конструкції твердопаливних котлів, що працюють на альтернативному паливі. Так, наукові розробки твердопаливних котлів, що працюють на сумішах біомаси і торфу з сумішами некондиційного вугілля проводяться у співпраці зі спеціалістами кафедри теоретичної механіки та ресурсоощадних технологій Національного Університету харчових технологій у рамках виконання двостороннього договору на тему «Дослідження суміші органічних компонентів з торфом для використання в твердопаливних котлах «Kalvis».
1По результатах досліджень і в результаті співпраці фірми «Волинь-Кальвіс і кафедри ТМтРТ НУХТ відкритий дослідно-промисловий енергетичний центр, в якому працюють котли і виробляють теплову енергію з різних видів біомаси.
07 грудня 2016 року в м.Ковель Волинської області на промисловому полігоні «ТОВ Волинь-Калвіс» відбулося святкове відкриття експериментально-дослідного енергетичного блоку продуктивністю 500 кВт модульного типу для комунальної енергетики.
0На пускових іспитах приймали участь адміністрація Волинської області, представники фірми Калвіс м.Каунас (Литва), генеральний директор ТОВ «Волинь-Калвіс» Понікарчук А.М., генеральний директор ТОВ «ТМА» м.Київ Кухар В.М., зав. кафедри теоретичної механіки та енергозберігаючих ресурсів НУХТ, професор Серьогін О.О., представники АНУ України та промислових підприємств, зацікавлених у впровадженні твердопаливних котлів нового покоління.5
2Котел може працювати на біологічних відходах харчових підприємств, деревообробних рештках та інших паливних елементах, що мають вологість до 50%.
На даний момент комунальна енергетика Львівської і Волинської областей отримала більше 100 енергетичних комплексів.
Науково-дослідні роботи у співпраці ТОВ «Волинь-Калвіс», ТОВ «ТМА» та НУХТ продовжуються в напрямку підготовки палив з використанням процесів піролізу побутових відходів, газифікації нестандартних сумішей біомаси з торфом та вугіллям низької якості до енерговикористання.

4  63

Коментарі закрито.

Напрями роботи кафедри
  • Виробництво біодизельного палива
  • Виробництво паливного біоетанолу в умовах цукрового заводу
  • Газогенераційна установка для термохімічної переробки відходів АПК
  • Грануляція твердих біопалив
  • Виробництво біогазу в умовах цукрового заводу
Корисні посилання

Сайт НУХТ

Сайт Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого

Сайт бібліотеки НУХТ