postheadericon Ресурсозберігаюча технологія переробки твердих побутових відходів продуктивністю 150 тисяч тон на рік

VII Міжнародна спеціалізована науково-практична конференція

Ресурсо- та енергоощадні технології виробництва і пакування харчової продукції — основні засади її конкурентоздатності, Київ-2018

Серьогін О.О. , Василенко О.В.

Останнім часом загострилась ситуація з експлуатацією полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) в Україні. Головна проблема — це екологічний стан повітря, ґрунтових вод і забруднення навколишнього середовища. В усьому світі, однією з передових технологій утилізації відходів є переробка органічних відходів шляхом метанувания [1].

В Україні та в усьому світі суспільство все більше починає визнавати проблеми утилізації відходів. Існуючі полігони твердих побутових відходів досягають граничної потужності, нові все тяжче знаходити, ще тяжче отримати ліцензію, і майже неможливо все погодити з місцевими владними структурами.

Ці проблеми досить очевидні і актуальні як для великих міст «мільйонників» так і тля більш менших містечок.

Посилення природоохоронного законодавства вимагає дорогої підготовки і особливих заходів обережності до непередбачених реакцій неперероблених твердих побутових відходів і викидів біогазу.

Ці факти, а також спостереження і дослідження протягом 20 років після завершення функціонування полігону, вказують на те, що утилізація відходів шляхом захоронення на полігоні — є досить дорогим і малоефективним способом утилізації твердих побутових відходів.

Основоположним при метануванні є біотехнологічний процес, застосування якого дозволяє позбутися джерел наведеної вище проблеми. Насправді це природний процес, який відбувається після того, як сміття було захоронено і процес проходив некеровано і з вивільненням в навколишнє середовище продуктів розкладу, але в даному випадку відходи транспортують в резервуари в закритому приміщенні. Контрольовані температура й інші умови сприяють прискоренню процесу біологічної ферментації, яка зазвичай відбувається протягом року, до менш ніж 25 днів, що значно зменшує необхідні площі для звалища в кілька гектарів, а також сприяє уникненню будь-якого виду і роду випромінювання [2].

Підприємства з переробки сміття та утилізації відходів шляхом метанування можна встановлювати навіть в 200 метрах від населених пунктів – вони є цілком безпечні та екологічні [3].

Цей спосіб утилізації відходів, який був розроблений у Німеччині, дозволяє зменшити об’єм відходів, приблизно до 10 — 25% від первісного об’єму и здатний не тільки покрити витрати на його впровадження й функціонування, а й дозволить отримувати прибутки, виробляючи біогаз (метан) і компост високої біологічної якості, який може бути проданий на комерційній основі, тим самим зменшуючи витрати на утилізацію відходів до рівня, порівнянного із сучасними «санітарними» смітниками в тому числі й тими до яких доводитися далеко транспортувати відходи.

Література

  1. Баадер В. Биогаз: теория и практика / В.Баадер. Е.Доне. М.Бренндсрфер. –М. Колос, 1982,— 148 с.
  2. Соуфер С. Биомасса как источник эергии Пер. с англ. / С Соуфер. -М. Мир. 1985- 368 с.
  3. Барбара Эдер, Хайнц Шульц. Биогазовые установки. Практическое пособие. — 1996, переиздано 2006.

Коментарі закрито.

Архів статтей
Напрями роботи кафедри
  • Виробництво біодизельного палива
  • Виробництво паливного біоетанолу в умовах цукрового заводу
  • Газогенераційна установка для термохімічної переробки відходів АПК
  • Грануляція твердих біопалив
  • Виробництво біогазу в умовах цукрового заводу
Корисні посилання

Сайт НУХТ

Сайт Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого

Сайт бібліотеки НУХТ