postheadericon • Переробка сміття, м. Фрайбург

Сміттєпереробний завод біля міста Фрайбург з повним циклом сортування та переробки несортованих твердих побутових відходів (ТПВ) продуктивністю близько 100 тис. тонн на рік

Сміттєпереробний завод біля міста Фрайбург з повним циклом сортування та переробки несортованих ТПВ продуктивністю близько 100 тис. тонн на рік — повністю екологічно чистий, без жодних викидів в атмосферу, землю або воду. Повітря від кожного виду технологічного устаткування відводиться окремо і очищується не тільки механічно, а й біологічно від запаху і вологи.

Відсортовані матеріали, такі як пластик, метал, папір, скло, деревина, складаються в окремі контейнери і відвантажуються споживачам.

Більшість обладнання вироблено фірмою Артур Ллойбл Гмбх.

Близько 40% органіки, наявної в ТПВ після сортування, подрібнення і доведення до необхідної вологості переробляється шляхом метанового бродіння в трьох біореакторах з отриманням біогазу, який згодом подається на газодизельну когенераційну установку. Завдяки останній виробляється теплова і електрична енергія на потреби заводу (близько 25%) і для реалізації у комунальні мережі.

Залишок (від 4 до 7%) висушується, сортується та реалізується або у будівельній промисловості, або як паливо для електростанцій і промислових котелень, що працюють на твердому пилоподібному паливі.

Будівля розвантаження автомобілів-сміттєвозів та подання ТПВ в первинний транспортер

Морфологічний склад ТПВ

Навантажувач для подачі в транспортер несортованих ТПВ

Пересипання на наступний транспортер, де встановлені електромагніти, які вловлюють металобрухт, що знаходиться в ТПВ

Безпосередньо барабан, що розділяє ТПВ на три фракції з розмірами: а)більше 150 мм; б) від 60 до 150 мм; в) менше 60 мм.

Безпосередньо барабан, що розділяє ТПВ на три фракції з розмірами: а) більше 150 мм; б) від 60 до 150 мм; в) менше 60 мм.

Зовнішній вигляд сортувального барабана

Транспортні системи, що відводять з барабана розділені по фракціях ТПВ

Загальний вигляд транспортних систем в сортувальному відділенні

Співробітник, який стежить за відсутністю у відсортованому пластику легких металів