postheadericon 11 листопада – міжнародний день енергозбереження

Щорічно, 11 листопада, міжнародна екологічна мережа SPARE запрошує студентів та школярів докласти додаткових зусиль, щоб висвітлити переваги енергозбереження. SPARE (School Project for Application of Resources and Energy) – найбільший у світі міжнародний освітній проект про зміну клімату, енергетику та навколишнє середовище для школярів, ініційований Норвезьким товариством охорони природи (Друзі Землі, Норвегія) в 1996 році – працює в Україні з 2002 року.

У квітні 2008 року на нараді координаторів SPARE, що проходила у Казахстані, було прийнято рішення про заснування свята «День енергозбереження». І у листопаді 2008 р. світ вперше відзначив це свято. Свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь в проекті побажали близько 20 країн.

Кафедра теоретичної механіки та ресурсоощадних технологій приєднується до свята і підтримує його основну мету – привернути увагу влади і громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлюваних джерел енергії. У багатьох містах світу в цей день проходять різноманітні акції, спрямовані на інформування громадськості про способи енергозбереження та існуючі поновлювані джерела енергії, розповісти, чому важливо економити енергію.

Проблема енергозбереження є набагато глибшою, ніж може здатися на перший погляд, бо економія енергії дозволяє знизити забруднення навколишнього середовища. Крім того, енергозбереження вигідно економічно – заходи по економії енергоресурсів в два з половиною — три рази дешевші за виробництво і доставку споживачам такої ж кількості енергії, що отримана знову. Найпростіші і елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані практично повсюдно в побуті. Зараз усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту, можна розділити на чотири напрями:

  1. Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.
  2. Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.
  3. Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.
  4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним, встановлення вітрогенераторів тощо.

Україна має значні природні ресурси та унікальне для Європи навколишнє середовище, але водночас є однією з найбільш екологічно забруднених країн регіону та однією з країн світу, де енергія використовується найменш ефективно. Водночас, країна володіє багатими природними ресурсами та важливими міжнародними водними джерелами, а отже її промислова діяльність та споживання енергії мають значний вплив на глобальні кліматичні зміни.

Заощаджувати ресурси – це означає дбати про свою землю. Сьогодні ми заощаджуємо свої витрати, а на майбутнє це означає, що ми турбуємось про чисту і багату країну, в якій будуть жити наші діти.

Корисні посилання:

SPARE Україна
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України
Енергозбереження у побуті
Як економити електроенергію вдома?
Вимикай зайве

Коментарі закрито.

Архів статтей
Напрями роботи кафедри
  • Виробництво біодизельного палива
  • Виробництво паливного біоетанолу в умовах цукрового заводу
  • Газогенераційна установка для термохімічної переробки відходів АПК
  • Грануляція твердих біопалив
  • Виробництво біогазу в умовах цукрового заводу
Корисні посилання

Сайт НУХТ

Сайт Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого

Сайт бібліотеки НУХТ